למה לי לקחת משכנתא עכשיו?

למה לי לקחת משכנתא עכשיו?

הרבה מאיתנו מפחדים להתחייב למשך תקופת זמן ארוכה, ולרוב הפחד הזה נובע מחוסר ודאות, מכיוון שאנחנו לא מבינים, או מבינים לא נכון את היתרונות במשכנתא. משכנתא, מעבר לפריסת סכום גדול לתשלומים, יכולה לעזור לנו להישאר רגועים יותר לאורך השנים, ולסייע לנו לחשב את מסלול חיינו בצורה מסודרת יותר.

אשמח להציג בפניכם את יתרונות המשכנתא. גם כשלפעמים נראה שלקיחת משכנתא היא לשעבד את עצמנו לדעת, קיימות סיבות מעולות מדוע דווקא כן כדאי לקחת משכנתא, במיוחד בתקופת זמן בה מצב השוק איננו מלבב.

הסיבה הראשונה לקחת משכנתא היא מכיוון שהיא לא מושפעת מערך הבית. אנו קונים בית כי אנחנו חושבים שמחירו יעלה לאורך השנים. תודו, אם הייתם בטוחים שערכו של הבית יירד, לא הייתם קונים אלא משכירים במקום. האמת היא שערך הבית יעלה ויירד הרבה במהלך 30 השנים הבאות – ואף אחד לא מקבל תדפיס חודשי של ערך הבית.

עדיין, העלייה או הירידה תתרחש בין אם יש לנו משכנתא ובין אם לא. אז אם אתם חושבים לקחת משכנתא, שערך הבית לא ישפיע על דעתכם לכאן או לכאן.

זו הסיבה שקניית בית היא כמו כסף מתחת למזרון. מאחר שערך הבית יעלה או יירד גם בלי משכנתא, כל הון עצמי שהשקעתם בבית לצורך העניין לא מרוויח ריבית. זה בדיוק כמו לשים כסף מתחת למזרון או בקירות, אז למה להשקיע את ההון העצמי שלנו בקירות הבית? משכנתא ארוכת טווח מאפשרת להון שלנו לגדול יחד עם הערך שלו.

סיבה נוספת לקחת משכנתא היא שההלוואה הזו היא כסף זול.
העובדה היא שמשכנתאות הן ההלוואות הזולות ביותר שנוכל לקחת. כמובן שאפשר לקחת את ההצעה של חברת האשראי שנותנת 0% ריבית לחצי שנה, אבל תנסו ללוות כמה מאות אלפים ל-30 שנה בצורה כזו.

הלוואה מקבלים כשמוכיחים שאפשר להחזיר אותה. אך כמה ריבית נצטרך לשלם? ככל שהבנק יהיה בטוח שיקבל את כספו חזרה, כך תרד גם הריבית. בהצעת הבית כפיקדון, אנו מסכימים לתת לבנק את הבית אם לא נשלם את ההלוואה, מה שמוריד משמעותית את סיכון הבנק, ומוביל לריבית נמוכה יותר. 

לסיכום, משכנתא אינה דבר מפחיד אלא עבור אלה מאיתנו שלא מבינים את המשמעויות של לקחת משכנתא. היא מאפשרת לנו להתפיח את ההון העצמי בריבית נוחה לאורך שנים, ולהחזיק בבית שערכו יעלה בהדרגה עם הזמן. כך ניתן להגדיל את ערכו של הבית ואת ההון העצמי שלנו, ולהרוויח במקביל משניהם.

 

לעוד פרטים על ייעוץ משכנתא ניתן להיכנס לאתר של מסלולים.