מדוע 4 ה-C של היהלומים חשובות

מדוע 4 ה-C של היהלומים חשובות

בואו נהיה כנים – כמעט כל מה שקשור לתהליך הזה יכול להיות מלחיץ. במיוחד אם אינך יודע דבר על יהלומים. האם שמעתם פעם על ה -4 C? אם כן, אנו ממליצים להבריש אותם לפני הכנת הפורקה. אם לא, אז אתה קורא את הפוסט הנכון בבלוג, ידידי!

 

4 C של איכות היהלום עומדים לחיתוך, משקל קראט, צבע ובהירות. יש גם C 5 שאנחנו מתייחסים אליה מדי פעם: הסמכה. חשוב לזכור תמיד שכל יהלום הוא ייחודי ויש שילובים אינסופיים של ה -4 C. המפתח שלהם הוא למצוא את השילוב המושלם שמתאים להעדפות, לסגנון ולתקציב שלך.

 

חיתוך

 

חיתוך הוא הראשון והחשוב מבין 4 C כיוון שיש לו את ההשפעה הגדולה ביותר על יופי היהלום. לחתוך לעיתים קרובות לא מובן כצורת היהלום כמו עגול, אגס או נסיכה. אבל חיתוך של יהלום מתייחס למעשה לדפוס, לפרופורציות ולגימור של אבן החן. לעולם אין לחתוך יהלום רדוד או עמוק מדי מכיוון שהדבר גורם לדליפת אור. כאשר ליהלום יש חיתוך מושלם, האור נכנס, מוקרן מהיבטים פנימיים ומשקף לאחור, מה שיוצר את הניצוץ המסנוור שאנו מעריצים על אבני החן המדהימות האלה.

 

טיפ לקנייה: לעולם אל תתפשרו על גזרה. לעולם לא. סמכו על העין שלכם כשאתם מסתכלים על יהלומים ובחרו בזה שיש לו את הניצוץ הכי יפה. כל צורת יהלום נוצצת אחרת, ולכל לקוח העדפה משלו.

 

משקל קראט

 

גודלו של יהלום שנמדד על ידי קראט משפיע מאוד על רצויותיו וערכו. אל תבלבלו קרט בגודל, אם כי בדרך כלל ככל שמשקל הקראט גדול יותר, כך היהלום נראה גדול יותר. קראט מתייחס למשקל של יהלום, שאינו נראה לעין. שקול ציון חתוך עם משקל קראט יחד – יהלום חתוך רדוד ייראה גדול יותר מאשר יהלום חתוך עמוק עם משקל קראט שווה.

 

צֶבַע

 

ציון צבע של יהלום מתאר את כמות הצבע שהיהלום מכיל ונע בין חסר צבע לצהוב בהיר. אל תבלבלו ציון צבע עבור צבעים כמו כחול, ורוד וירוק. כאשר יהלום מכיל גוון חזק של צבע מסוים, מכונה יהלום צבע מהודר. צבעים מהודרים נפוצים הם "צהוב מהודר" "כחול מהודר" או "ורוד מהודר". ציון הצבעים מוקצה ליהלומים לבנים ומוערך על ידי היעדר צבע. יהלום חסר צבע הוא נדיר ויקר יותר מיהלום בצבע קלוש. ואילו יהלום צבע מהודר מדורג בנוכחות צבע.

 

בְּהִירוּת

 

דרגת הבהירות של יהלום מתארת ​​את טוהר האבן. רוב היהלומים מכילים סימני טבע זעירים הנקראים תכלילים. מספר התכלילים, גודלם, צבעם ומיקומם משפיעים על ציון הבהירות של היהלום.

יהלומים ללא רבב נקיים ב 100% מכל תכליל טבעי והם אבני חן יקרות ונדירות ביותר. VVS1 ו- VVS2 מייצגים "כלול מעט מאוד". יהלומים אלה דורשים מיקרוסקופ ועין מאומנת כדי להיות מסוגלים לראות תכלילים טבעיים. ציוני הבהירות של VS1 ו- VS2 מייצגים "מעט מאוד כלול". תזדקק לעין מאומנת ולולאה כדי לראות הכללות טבעיות עם ציון בהירות זה. SI1 ו- SI2 עומדים על מעט כלול. יהלומים אלה דורשים לולאה כדי לראות תכלילים טבעיים. I1, I2 ו- I3 מייצג "כלול" וניתן לראות את התכלילים הטבעיים בעין בלתי מזוינת.

 

למידע נוסף ניתן להיכנס לאתר https://milliondiamonds.co.il/