מהו ריהוט מודרני?

מהו ריהוט מודרני?

זו טעות שקל לעשות: רהיטים מודרניים ועכשוויים הם אותו דבר, נכון? לא בדיוק. כל סגנון הוא תוצאה של השפעות ותקופות זמן שונות, אם כי הבלבול בין השניים האלה מובן למדי.

מהם המאפיינים של עיצוב רהיטים מודרני?

ריהוט מודרני מתייחס לסגנון ספציפי: התנועה המודרניסטית שהחלה בראשית המאה העשרים עם בית הספר לעיצוב באוהאוס. עיצובים אלה היו מרד בעיצובים המקושטים שקדמו להם. חשוב על עיצובי ארט דקו, ועל פריחתם וקישוטיהם. עכשיו תחשבו על ההפך מזה, על מודרניזם. עקרונות מודרניסטיים מאמצים מראה פשוט ונקי. העקרונות העיקריים כוללים:

 

עיצוב מינימליסטי

משטחים חלקים

קווים נקיים וישרים

צבעים ניטרליים חמים, שמודגשים בגוונים עזים

חומרים הכוללים גם עצים וגם מתכות

 

תנועה זו תישאר פופולרית במהלך שנות החמישים והשישים דרך תנועת העיצוב המודרני של אמצע המאה.

 

ריהוט עכשווי, לעומת זאת, אינו מתייחס לתנועה ספציפית. ריהוט עכשווי מאמץ את העיצובים של ימינו, ולכן הגדרתו נזילה. ניתן להבין אם כן עד כמה אנו מבלבלים בין עיצוב מודרני לעיצוב עכשווי. בסופו של דבר, עיצוב מודרני הוא עוד רגע גדול בתולדות הריהוט. ריהוט מודרני של אמצע המאה – חשבו על הסטים של מד מן – עדיין מועדף בבתים עכשוויים. שניהם מאמצים מינימליזם ופשטות. לא מדובר במראה מעוטר או עמוס.

ישנם מערכות ישיבה מודרניות ועכשוויות.

 

אחד ההבדלים הגדולים ביותר בין ריהוט מודרני לעכשווי הוא השימוש בקווים. ריהוט מודרני מעדיף קווים ישרים, ואילו ריהוט עכשווי יוסיף כמה קימורים גדולים. הצבעים שונים גם בין השניים. אם אתם מסתכלים על רהיטים עם שימוש נועז בצבע, רוב הסיכויים שהם עכשוויים.

 

האם עיצוב מודרני הוא המראה הנכון לביתכם? קבעו פגישת ייעוץ כדי לשוחח עם מומחי העיצוב שלנו לקבלת השראה לשילוב פריטים מודרניים בכל חדר בביתכם.